A LEGTÖBB MAGYAR CSIRKE EGÉSZ ÉLETÉT SZENVEDÉSBEN TÖLTI.

A boltokban kapható csirkék túlnyomó többségét rendkívül gyors növekedésre tenyésztik, ami súlyos egészségügyi problémákat és szenvedést okoz az állatoknak.

Elég a szenvedésből. Ideje jobb életet biztosítani a csirkéknek!

Írd alá a petíciót, és segíts jobb életkörülményeket követelni számukra!

Mi az a Franken-csirke, vagy brojlercsirke?

A „Franken-csirke” sajnos nem vicc, hanem a magyar csirkefogyasztás valósága.

A boltokban kapható csirkék 98–99%-a olyan gyorsnövekedésű hibrid, akiket 35–42 nap alatt hizlalnak vágósúlyra – ez biológiailag természetellenes, és a csirkéket súlyos, állandó fájdalomra ítéli.

Miért hívjuk őket “Franken-csirkének”?

 Mert olyan gyorsan nőnek, hogy a testük szétesik alattuk:

  • szétválik a mellizom („spagetti csirke”),
  • fehér, beteg, oxigénhiány okozta csíkok jelennek meg („white striping”),
  • alig tudnak járni, levegőt venni, élni.


Ez mesterségesen túlfejlesztett izomtömeg – valódi genetikai zsákutca.

És ami a legmegdöbbentőbb: a fogyasztók is undorodnak tőle!

Egyre többen panaszkodnak a vizes, íztelen, gumis húsra. Nem véletlen: a betegségek, a mozgáshiány és a gyulladások mind nyomot hagynak a húson.

Egészségügyi kockázat is van!

A zsúfolt, gyorsnövekedésű rendszerekben rengeteg antibiotikumot használnak. Ez elősegíti az AMR (antibiotikum-rezisztencia) kialakulását – vagyis olyan baktériumok elszaporodását, amelyek ellen a gyógyszerek egyre kevésbé hatnak. Ez nem elmélet: Magyarországon már kimutatták multirezisztens törzsek jelenlétét brojlercsirkékben!


Az AMR a WHO szerint az egyik legsúlyosabb globális egészségügyi fenyegetés.

Ez egy olyan rendszer, amely kegyetlen az állatokkal, veszélyes az emberekre, és még csak nem is finom!

Mit követelünk?

Hallasd a hangod, és érjünk el együtt változást!

Szeretnél még többet tenni az állatokért?

A petíció aláírása hatalmas segítség – ha pedig további lépést is szeretnél tenni, támogathatod munkánkat, hogy még több állatot megvédhessünk a szenvedéstől.

Ha a mindennapi döntéseiddel is segítenél, és még fogyasztasz tojást, hagyd a boltban a gyors növekedésű csirkét, és adj esélyt a növényi alapú alternatíváknak is! 🥰.

Oszd meg a petíciót!

Minél többen csatlakoznak, annál gyorsabban szoríthatjuk ki a Franken-csirke tartást Magyarországon.